Akbank-DOB-En-Uygun-KrediAkbank-DOB-En-Uygun-Kredi

En Uygun Kredi Başvurusu

Tutar
Vade
Popüler Aramalar

0 0 Ay vadeli

En Uygun Kredi Başvurusu İçin Adım Adım Kılavuz

Kredi faiz oranları, kredi başvurusu yaparken dikkat etmen gereken en önemli faktördür. Farklı bankaların faiz oranlarını karşılaştırmak da kredi çekmeden önce yapılması gereken en önemli noktadır.

Bunun için TeklifimGelsin’i kullanabileceğini belirtelim. TeklifimGelsin, güncel faiz oranlarını listeleyerek bankaların faiz oranları arasında kolay bir karşılaştırma yapma imkanı sunar.

Şimdi, uygun kredi başvurusunu yapmak için izlemen gereken adımları listeleyelim!

  En Uygun Kredi Başvurusu İçin Adım Adım Kılavuz
 • 1

  İhtiyaçlarını Belirle

  Kredisi başvurusu yapmadan önce, ihtiyaçlarını belirlemen gerekir. Ne kadar krediye ihtiyacın var? Krediyi ne için kullanacaksın? Bu soruların cevaplarını verdikten sonra, başvuracağın kredi türünü belirleyebilirsin.

 • 2

  Kredi Faiz Oranlarını Karşılaştır

  En uygun krediyi bulmak için TeklifimGelsin üzerinden farklı bankaların faiz oranlarını karşılaştır. TeklifimGelsin, güncel faiz oranlarını listeleyerek sana kolay bir karşılaştırma imkanı sunar.

 • 3

  Kredi Dosya Masraflarını Öğren

  Kredi dosya masrafı, kredi başvurusu yaptığında banka tarafından tahsil edilen bir ücrettir. Kredi dosya masrafları, bankadan bankaya değişiklik gösterebilir.

 • 4

  Kredi Dereceni Kontrol Et

  Kredi derecen, geçmişteki kredi ödemelerine ve kredi kartı borç ödeme alışkanlıklarına göre belirlenir. Kredi derecen yüksekse, bankalar sana daha uygun faiz oranları sunabilir.

  Kredi dereceni, TeklifimGelsin aracılığıyla kolaylıkla öğrenebilirsin! Aynı zamanda TeklifimGelsin üzerinden kredi karnesi oluşturabilir, dereceni yükseltmek için neler yapabileceğini öğrenebilirsin!

 • 5

  Kredi Başvurusu Yap

  Yukarıda listelediğimiz tüm adımları takip ettikten sonra, TeklifimGelsin üzerinde çıkan sana en uygun krediyi seç ve başvur!

  Kredi başvurusu yaptıktan sonra, banka senin başvurunu değerlendirir. Başvurun olumlu sonuçlanırsa, kredi sözleşmesini imzalaman gerekir. Kredi sözleşmesini imzaladıktan sonra, kredin hesabına aktarılır.

  Kredi başvurunun reddedilmesinin, kredi derecenin düşük olması veya gelirinin yeterli olmaması gibi birkaç farklı nedeni olabilir.

Kredi Çeşitleri

Sık Sorulan Sorular

 • Kredi borcu ödenmediği takdirde, borç miktarına gecikme faizi işlemeye başlar ve banka borçluyu sürekli olarak uyarır; ödemelerin devam etmemesi durumunda borçlunun kredi notu düşer, bu da gelecekteki kredi olanaklarını zora sokar. Durum düzelmezse banka yasal işlem başlatarak, icra takibiyle borçlunun maaşına veya diğer varlıklarına haciz koyabilir.