İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar

Yayınlanma Tarihi: 11 Şubat 2022Güncellenme Tarihi: 23 Ocak 2024

İcralık olma durumu bankalara olan kredi ya da kredi kartı borçlarının iki taksit dönemi boyunca alınamaması halinde avukata devri sonrasında ortaya çıkar. Avukatlar da bu borçları temin etmek için mahkeme sürecini başlatacaklardır. Bu süre zarfında ödemelerin gerçekleştirilmemesi durumunda haciz süreci başlatılacaktır.

QNB SponsorluQNB Sponsorlu

Bankalar bu tip işlemleri birincil olarak gerçekleştirmekten uzun zaman önce vazgeçmiştir. Avukata devrederek, yapılandırma işlemlerini gerçekleştirmek ya da başka bankalardan kredi çekerek borçları kapatabilmek mümkün olmaktadır. Bu konuda destek veren pek çok banka olmakla beraber bazı koşulları da ortaya koymaktadırlar. Bu kriterlere uygun olarak kredi çekme şansı aktif bir biçimde görülebilecek türde olmaktadır.

İcralık Olanlara Kredi Nasıl Verilir?

İcra kapsamında olan kişilerin kredi alabilmeleri adına ilk olarak aylık düzenli gelirlerinin bulunması önemlidir. Bu tip bir gelirin olmaması halinde bankaların kredi vermeleri söz konusu değildir. Kredilerin geri ödenemeyeceğine dair bir düşünce içerisinde olacaklardır. Aylık gelirine göre kredi hesaplamanı TeklifimGelsin’de yapabilirsin.

Krediye dair şartları taşıyan kişilerin bunun dışında kefil ya da ipotek gösterebilmeleri gerekir. Ev ya da işyerlerine dair tapuları göstererek, herhangi bir bankaya dair başvuru işlemlerini tamamlayabilirler. Bunun için öncelikli olarak çalışılan ya da maaş alınan bankalara başvuru yapılması gerektiği tavsiye edilmektedir. Öte yandan bu tip kredileri verirken bankaların yüksek faizi gündemlerine aldıklarını bilmek gerekir. Öte yandan 60 aya kadar vade imkanı da sağlamaktadırlar.

İcralık olan kişilerin bu evrede yapılandırma talepleri de dikkate alınacaktır. Bu uygulamalar doğrultusunda kredi borçları tekrardan belli bir düzenlemeye tabi tutulacaktır. Böylelikle borçların ertelenmesi ve ödemelerin daha kolay olması sağlanacaktır. Ancak yapılandırma işlemleri için borçların avukatta olması ve henüz icra kanadına ulaşmaması önemlidir.

icralık olanlara hangi banka kredi verir

İcralık Olanlara Hangi Bankalar Kredi Verir?

Ziraat Bankası icra durumunda olan kişilere kolay yoldan kredi veren bankalar arasında sayılmaktadır. Ancak bankaya arsa, ev ya da işyeri tapusu götürmek gerektiği ifade edilmektedir. Böylelikle 100.000 TL’ye kadar kredi alma şansı ortaya çıkmaktadır. Öte yandan kredi faiz oranı banka tarafından belirlenmekte ve vade sayısı da en fazla 60 ay olmaktadır.

Garanti Bankası da icralık olanlara kredi olanağı sağlamaktadır. 100.000 TL’ye kadar kredi vermekte olan bu bankanın hizmetlerinden %2.19 faiz oranıyla yararlanılabilir. Kredi vadesi de 60 aya kadar çıkabilmektedir. Bu krediden yararlanmak için kefil ya da ipotek belirtmek gerekmektedir.

QNB Finansbank da kredi konusunda icralık müşterilerine hizmet vermektedir. En fazla 50.000 TL vermekte olup, 60 ay vade seçeneği de sunmaktadır. Öte yandan %1.74 faiz oranıyla dikkat çekmektedir. Bu kredi imkanlarından yararlanabilmek için ipotek verme şartı da bulunmaktadır.

Aktif Bank herhangi bir ipotek ya da kefil şartı olmadan 30.000 TL’ye kadar kredi imkanı sağlamaktadır. Kredi notu düşük ya da icralık olan kişilerin %2.75 oranıyla bu krediyi almaları mümkündür. öte yandan 60 aya kadar vade seçeneği de bu kredilerde ortaya çıkmaktadır. Kredi almak için aylık sigorta primlerini yatırmak ve düzenli bir gelire sahip olmak zaruridir.

İcralık olanlara kredi veren bankalardan bir tanesi de Akbank olarak öne çıkmaktadır. Bu bankadan 50000 TL değerinde kredi almak mümkün olmaktadır. Aynı zamanda bu krediyi temin etmek adına ipotek ya da kefil göstermek de gerekecektir.

İş Bankası içerisinde de 100.000 TL’ye kadar kredi almak mümkündür. Bu krediler için kefil ya da ipotek gösterme zorunluluğu bulunmaktadır. Belgeli bir biçimde ev ya da arazi tapularının gösterilmesi şarttır. Öte yandan başvuruların mutlaka banka şubelerinden yapılması gerekmektedir.

Vakıfbank icralık olan kişilere kredi vermektedir. 90.000 TL’ye kadar kredi vermek mümkündür. 60 ay vadeli olabilecek olan bu kredilerin faiz oranları da %1.59’dan başlayacaktır. Faiz oranları kredi notuna göre farklılık gösterebilir.

Odeabank ile 100.000 TL değerinde kredi almak mümkündür. Bu krediler 60 ay vadeli ve 100.000 TL’ye kadar olabilmektedir. Bu kredilerin faiz oranları %2.07 oranında olabilmektedir. Bu bankadan kredi alabilmek için kefil ya da ipotek gösterebilmek gerekecektir. Aylık düzenli geliri belgelenebilecek olan kişilerin bu bankaya başvuru yapmaları durumunda icralık olsalar bile kredi almaları şansı son derecede yüksek olarak ortaya çıkan bir durumdur.

icralık olanlara hangi banka kredi verir

İcralık Olanlar Nasıl Kredi Başvurusu Yapar?

İcralık olan kişilerin ilk olarak bu tip kredi başvurularını internet bankacılığı hizmetleriyle yapmamaları gerekmektedir. Online olarak başvuru yapılması durumunda kredi başvuruları zaten olumsuz bir konumda olduğundan dolayı bankalardan olumlu cevap almak beklenmemelidir. Öte yandan bu tip başvuruların yapılması halinde diğer bankaların da kredi verme ihtimallerinde ciddi bir düşüş ortaya çıkabilecektir. Kredi başvurularına dair sürekli olarak olumsuz yanıtlar alan kişilerin kredi notlarının düşmesine neden olacak bir gelişme olarak tabir edilmektedir. Bu yüzden doğrudan banka şubelerine giderek bu tip icralık kredi işlemlerini tamamlamak gerekmektedir. Böylelikle kısa süre içerisinde banka şubelerine gerekli başvuruları yaparak, kredi olanaklarına ulaşmak mümkün hale geliyor.

İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar ve Kredi Özellikleri

Aktif Bank İcralık Olana Kredi

Aktif Bank, kredi notuna pek önem vermeyen bir bankadır. Bu bankaya online olarak başvuru yaparak 35.000 TL’ye kadar kredi çekmek mümkün olmaktadır. Aylık faizi %1.89 olan bu kredinin 60 ay vadesi bulunmaktadır. Öte yandan kredi tahsisi ücreti de temin edilecektir.

Akbank İcralık Olana Kredi

Akbank icralık olanlara 50.000 TL’ye kadar kredi imkanı sunmaktadır. Bu bankadan kredi almak için sigorta şartı aranmamaktadır. Sigortalı olarak kredi çekmek isteyenlerin aylık faiz oranları %1.89 olarak tabir edilmektedir. Ancak bu durum kredi notu yüksek olan kişiler için geçerlidir.

QNB Finansbank İcralık Olana Kredi

QNB Finansbank içerisinde de icralık olanlara kredi verilmektedir. 65 bin liraya kadar bu bankadan kredi almak söz konusudur. Ancak kredinin faiz oranları kredi notlarına bağlı olarak farklılık gösterebilecektir. Kredi notu 900’ün altında olan kişilerden birtakım teminatlar da istenmektedir.

QNB Finansbank içerisinden 65 bin liralık krediyi 60 ay vadeyle almak istendiğinde aylık faiz oranı %1.03 ile başlayacaktır.

CEPTETEB İcralık Olana Kredi

CEPTETEB, online bankacılık hizmetlerini sunmaktadır. İcralık olanların online olarak başvuru yapması halinde kredi alabilmeleri kolay olacaktır. Bankanın tek şartı ise kredi borç taksitlerinin zamanında ve düzenli olarak ödenmesi olacaktır. Aylık düzenli geliri olan ve sigorta primlerini eksiksiz ödeyen herkesin bu kredileri temin etmeleri kolaydır. CEPTETEB ile beraber alınacak olan kredilerin faiz oranları farklılık gösterebilir. En yüksek olarak %1.34 oranında bir faiz rakamı çıkacaktır. Krediler masrafsız olarak alınacak ancak hayat sigortası ödemesi gerçekleştirilecektir. Bu bankadan 50.000 TL’ye kadar kredi alınabilecek ve 60 ay vadeye kadar taksitlendirilme şansı ortaya çıkabilecektir.

Bu krediye ulaşmak adına başvuruların yapılması halinde mobil bankacılık, internet bankacılığı ve web sitesi kullanılabilir. Burada var olan başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir biçimde doldurma sonrasında kredi başvuru süreci tamamlanacaktır. Kredinin 60 ay vadeli bir biçimde temin edilmesiyle beraber CEPTETEB farkı her zaman öne çıkabilecek bir durum olacaktır.

Etiketler: İhtiyaç Kredisi, Kredi

Yazar: TeklifimGelsin