Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Nedir? Nasıl Yapılır?

Yayınlanma Tarihi: 28 Şubat 2023Güncellenme Tarihi: 23 Mayıs 2024

Kredi kartı borcu yapılandırma

Kredi kartı, bankaların belirli limitlerle kullanıcılara verdiği kredi ürünüdür. Kredi kartları, bankaların anlaşmalı olduğu iş yerlerindeki POS cihazlarında ve internet sitelerinde alışveriş yaparken kullanılmaktadır. Aldığın ürünün veya hizmetin ücretini banka, kredi kartı ile senin yerine öder ve sen bankaya ödeme yaparsın. Kredi kartı içerisinde taksitlendirme veya tek çekim seçenekleri bulunur ve ödeme durumuna göre seçim yapabilirsin.

QNB-10k-Faizsiz-BannerQNB-10k-Faizsiz-Banner

Peki, kredi kartı kullanıcılarının merak ettiği kredi kartı borcu yapılandırma nedir, nasıl yapılır? TeklifimGelsin olarak hazırladığımız bu yazımızda bu sorulara yanıtlar vereceğiz. Ödemediğin kredi kartı borçlarında sürekli faiz işlemeye devam eder. Belirlenen sürede ödemediğin borçlarında yasal süreç başlar ve sonucunda haciz işlemlerine varan cezalar uygulanabilir. Bunun için kredi kartı yapılandırmasına başvurabilirsin.

Kredi kartı borcu

Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Bankalar, müşterilerinin kredi kartı ödemelerinde kolaylık sağlamak için kredi kartı borcu yapılandırma seçenekleri sunmaktadırlar. Bankanın ilgili biriminde borcun yapılandırılarak ödenmek istendiğine dair bilgi verdikten sonra kredi borcu hesaplamaya gidilir. Peki, kredi kartı borcu yapılandırma nasıl yapılır? Yapılandırmada kalan vade, ödenmiş borcun hesaplamasında dikkate alınan unsurlar arasındadır. Kredi kartı borcu yapılandırma işlemi için bankalar ile görüşüp talep oluşturulabilirsin. Kredi kartı borçları en fazla 12 ay vade ile yapılandırılmaktadır. Bankalarla olan ilişkilerine ve bankaların faiz politikalarına göre bu durum değişiklik gösterebilir. Kredi kartı yapılandırmasında borcunu ödemek için aynı zamanda ihtiyaç kredisine başvuru yapabilirsin. İhtiyaç kredileri 36 aya varan vade seçenekleriyle ödemelerini kolaylaştıracaktır. TeklifimGelsin üzerinden sana uygun kredi kartı ve ihtiyaç kredisi seçeneklerini inceleyebilirsin.

Kredi kartı nasıl yapılandırılır

Yapılandırılmış Kredi Kartı Borcunu Ödeyemezsen Ne Olur?

Kullanıcıların borçlarının aksaması, hesap kesim tarihlerinin karışması, ödemelerin çakışması veya borçların unutulması gibi durumları ortadan kaldırmak için bankalar kredi kartı borçlarını tek çatı altında topluyorlar. Peki, yapılandırılmış kredi kartı borcunu ödeyemezsen ne olur? Kredi kartlarının ödenmesi durumunda yapılandırma yoluna gidilir ve eğer gidilmezse banka kullanıcıdan parasını geri alabilmek için dava açar ve yasal süreç başlatır. Yapılandırma ile 12 aya kadar vadelere bölünen kredi kartı yapılandırılması ödenmezse banka tekrar dava açma yoluna gidebilir. Kredi kartı borcu yapılandırma taksitlerini ödemek için ihtiyaç kredisi ve diğer kredi seçeneklerine başvuru yapılabilir. İhtiyacın olan kredi kartı ve kredi seçeneklerini incelemek için TeklifimGelsin’i kullanarak saniyeler içinde sonuçları görebilirsin.

Kredi kartı yapılandırma

Kredi Kartı Borç Yapılandırma Kredi Notunu Etkiler Mi?

Kredi notu, kullanıcıların kredi veya kredi kartı alabilmesi için bankaların dikkat ettiği önemli hususlardan biridir. Kredi notunu, düzenli ödeme alışkanlıkları, borçlar, bankalarla olan ilişkiler etkilemektedir. Kredi kartı borcu olanların en çok merak ettiği sorulardan bir tanesi de kredi kartı borç yapılandırma kredi notunu etkiler mi, sorusudur. Aksayan ve ödenmeyen borçlar kredi notunu düşürmektedir. Kredi kartı borcu yapılandırma içerisinde borçlarını düzenli olarak ödediğinde kredi notun tekrar yükselmektedir.

TeklifimGelsin olarak hazırladığımız bu yazımızda kredi kartı borcu yapılandırma hakkında bilgilere yer verdik. Kredi kartları ve kredi seçenekleri hakkında daha fazla bilgi almak için sitemizi inceleyebilir ve onlarca bankanın teklifini görmek için TeklifimGelsin’i kullanabilirsin.

Kredi kartı 1 gün geç ödeme kredi notunu etkiler mi?

Hayır, bankalar ödeme gecikmelerini kredi bürolarına genellikle 30 gün veya daha fazla sürekli gecikmelerde bildirmesiyle ilgilidir. Dolayısıyla, ödemenizi bir gün geç yaptıysanız ve bu durum tek seferlik bir olay ise ve hemen ardından borcunuzu ödediyseniz, bu durumun kredi raporunuza yansıması beklenmez.

Etiketler: İhtiyaç Kredisi, Kredi Raporu, Kredi Kartı

Yazar: TeklifimGelsin