TeklifimGelsin
TeklifimGelsin
Kredi
Yatırım
Ayın Ürünleri

TeklifimGelsin Blog

25 Ağustos 2021

Bankaların Mevduat Faiz Oranları Ne Kadar 2021?

Bankaların güncel faiz oranları

Mevduat hesabı, güvenilir yatırım yapmanın en güvenilir yöntemlerinden bir tanesidir. Mevduat hesapları ile Türk Liranızı, Dolar, Euro ve altınlarınızı değerlendirebilir ve bankaya yatırabilirsiniz. Bankalar yatırdığınız para ve altın miktarına göre faiz oranları sunarlar. Belirlediğiniz vadeler uzadıkça daha fazla faiz uygulanır ve daha çok kazanç sağlayabilirsiniz. Banka mevduat faiz oranları bankaların para ve faiz politikasına göre değişiklik gösterebilir. Yatırım yapmak için bankaların sunduğu mevduat oranlarını inceleyerek daha fazla Türk Lirası, döviz ve altın kazanabilirsiniz. TeklifimGelsin olarak 2021 yılı için bankaların mevduat faiz oranları ne kadar, bunlara değineceğiz.

Bankaların güncel mevduat faiz oranları

Mevduat Faiz Oranları Neye Göre Belirlenir?

Vadeli mevduat hesabı, bankalara belirli bir vade süresi (günlük, 32 gün, 3 ay, 1 yıl vb.) seçilerek yatırılan ana paranın vade süresinin bitişiyle net faiz ödemesinin anaparayla birlikte size geri ödenmesini sağlayan hesap türüdür. Peki, mevduat faiz oranları neye göre belirlenir?

Bankaların belirledikleri faiz oranı aralıkları, yatırılan miktara veya vade süresine göre değişiklik göstermektedir. Faiz oranındaki artış, vade sonundaki kazanç miktarını arttırmaktadır. Bu nedenle vadeli mevduat hesabı açtırmak isteyen kişiler, en yüksek mevduat faizi hangi banka tarafından sağlanıyorsa, genellikle o bankada hesap açtırmayı tercih etmektedir. Bunlarla birlikte açacağınız mevduat hesabının çeşidi faizleri belirlemektedir. Açılan altın, döviz, değerli madenler veya Türk Lirasına göre faizler değişiklik gösterebilir.

Mevduat faiz oranları

Hangi Banka Vadeli Hesaba Ne Kadar Faiz Veriyor?

Vadeli mevduat hesaplarının faiz oranları, bankalara ve birçok etmene göre değişiklik gösterebilir. Vade sonlarında daha fazla gelir sağlamak için yatırım yapacağınız para türüne göre bankaların mevduat hesaplarını inceleyebilirsiniz. Hangi banka vadeli hesaba ne kadar faiz veriyor diye merak edebilirsiniz. 2021 yılında mevduat hesapları faiz oranları özel bankalarda daha yüksektir. Bunlarla birlikte yeni bir bankada mevduat hesabı açacaksanız "Hoş geldin faizi" gibi kampanyalardan yararlanabilir, müşterisi olduğunuz bankanın kendi kullanıcılarına sunduğu ekstra faiz oranlarından faydalanabilirsiniz.

TeklifimGelsin ile banka mevduat faiz oranları hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilir, onlarca bankanın vadeli hesaplarının faiz oranlarını karşılaştırabilirsiniz. Bu sayede en doğru yatırımı yapmak için hangi bankanın ne kadar faiz verdiğine karar verebilir ve kolayca yatırım yapabilirsiniz. Vadeli mevduat hesabı açmak için blog yazımıza bakabilirsiniz: Vadeli Mevduat Nedir? Vadeli Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Etiketler: Mevduat, Yatırım

Yazar: TeklifimGelsin